Kategorie: Wszystkie | Lifestyle | Oszczędzanie
RSS
niedziela, 14 czerwca 2015

W okresie, gdy możnowładcy państw mają chęć rządzić całym globem, przy tym zadłużając się wzajemnie na poziomy, których w żaden sposób nie da się uregulować, a koszt rosnących odsetek wcześniej czy później będzie musiało doprowadzić do niewypłacalności kolejnych systemów finansowych, powinno się zdecydować o odpowiednim ulokowaniu swojego majątku w sposób zdywersyfikowany.

Może to być zakup euro, lecz również należy zadbać o to, aby mieć rzeczy namacalne, gdyż wpisy wirtualne (jak choćby certyfikaty) to złudny pomysł, gdyż powinna nadawać się co najwyżej na spekulacje (inwestycje krótkoterminowe). Za to prywatna własność jak choćby mieszkanie - to zawsze posiada jakąś wartość i do tego są to składniki niezbędne do przeżycia prowadzenia działalności przychodowej (grunt rolny).

Wśród samych ekspertów od pozyskania bywają odmienne zdania, gdy idzie o najpowszechniejszą na świecie bulionową monetę: Krugerrand. Poza rozpoznawalnością największą jej pozytywną cechą jest mechaniczna odporność (na zużycie, jeśli moneta taka miałaby być środkiem obrotowym handlu), ponieważ jest ona utwardzana dzięki dodatkowi miedzi. To moneta z 22 karatowego złota, inne powyżej sygnalizowane nazwy produkuje się z litego złota, czyli 24 karatowego.

W tym miejscu należałoby zasygnalizować: cechą wspólną jest fakt, iż poszczególne mają jedną uncję czystego złota, z tego powodu ta z domieszką miedzi jest po prostu cięższa niż wartość 1 uncji.

Srebro i złoto w sztabkach

Sztabki są minimalnie mniej kosztowne od ich odpowiedników w monetach bulionowych. Istotnych jest trochę cech, jeśli już wybraliśmy dany typ sztabki. Fakt renomy oferującego złoto, to czy przesyłka jest typu krótkoterminowa albo długoterminowa. Jako natychmiastową należy uznać do 5 dni roboczych - oczywiste jest, że powinni mieć zamawiany produkt na stanie w magazynie w dniu sprzedaży.

Powinno się mieć na uwadze możliwość spotkania falsyfikatów, dlatego nie należy sugerować się tylko ceną. Jedynie renoma dostawcy, renoma samego  poziomu rozpoznawalności. Zakłada się, iż im lżejsza sztabka, tym trudniej stworzyć jej falsyfikat (w większe sztabki potrafią oszuści w środek wmontować wolframowe pręty o zbliżonym ciężarze właściwym do złota). Z tego powodu nie powinno się przekraczać wagi jednej uncji. Dużo trudniej podrobić monetę niż sztabkę. Po dalsze informacje odsyłam do przewodnika http://grzegorzdeuter.pl/jak-inwestowac-w-zloto-i-srebro-czesc-2/

Jak zatem zadbać o swój kapitał? Wpierw przemyśleć, jaki fragment powinien być zamrożony na wieloletni okres, resztę powinno się inwestować na różny sposób (lokaty). W dalszej kolejności należy podzielić budżet przeznaczony na srebro w ustalonych częściach. W trakcie dywersyfikacji 20% należy przeznaczyć na srebrne monety jednouncjowe, w tym przypadku preferowane są monety oznaczone jako: Wiener Philharmoniker.