Blog > Komentarze do wpisu

Genialne źródło antyoksydantów - jagody acai

Jeszcze niedawno niewielkie jagody, które występują jedynie w w lasach środkowej Brazylii, znane były w zasadzie tylko mieszkańcom zamieszkującym tamte obszary. Wykorzystywane były jako lecznicza roślina, lecz również jako jeden z bardziej ważnych elementów codziennego odżywiania, również przez spożywanie jagód Acai mieszkańcy amazońskiej dżungli mogli utrzymać zdrowie i kondycję. W chwili gdy zachodni świat zaczął sprawdzać ten nieduży, drobniutki owoc, to zaczęło się okazywać, iż jest on składnicą minerałów, witamin i składników odżywczych. Niewiele jest owoców, które poszczycić się mogą tak dużym ich występowaniem, dziwić się więc nie ma czemu, iż w szybkim tempie zyskały ogromną popularność.

Antyoksydanty zamknięte w soki z acai

Owoce Acai posiadają wielką ilość białek, błonnika i węglowodanów, ale również poza tymi tradycyjnymi składnikami posiadają również antyoksydanty i polifenyle - a są to substancje bardzo przydatne dla naszych organizmów. Polifenyle wspomagają pracę serca, natomiast antyoksydanty niszczą dużo wolnych rodników, chroniąc dzięki temu przed ich bardzo szkodliwym wpływem na nasze organizmy. O dobrych właściwościach owocu przeczytasz więcej tutaj.

Dziś wyroby z owoców Acai oferuje się na całym świecie, a najpopularniejszym ich rodzajem są soki. Można je spożywać w zasadzie bez większych ograniczeń i są doskonałym wsparciem zwykłego odżywiania, gdyż posiadają w zasadzie wszystkie substancje oraz związki, jakie się znajdują w świeżej jagodzie. Soki oferowane w najlepszych sklepach nie zawierają niepożądanych konserwantów i dodatków słodzących, tak więc będą posiadać takie same właściwości zdrowotne, jak inne sprzedawane produkty z jagód Acai. O dużym znaczeniu tych owoców na serce, naczynia krwionośne oraz ochronę przed rakiem już było wspominane, ale to tylko niewielka część ich niezwykłych właściwości.

Są one pełne witamin z grupy B, E i C, nienasyconych kwasów tłuszczowych, jakie są wymagane do prawidłowego działania naszego mózgu i minerałów. Obecność tych składników podnosi również naturalną odporność oraz stymuluje ciało do przeciwstawiania się chorobom. Dla wielu ludzi niezwykle wartościowa może być też rola wspomagająca odchudzanie - sok z Acai oczyszcza organizm z toksyn i działa oczyszczająco, przez co doskonale pomaga przy utracie masy ciała, jest zarazem dobry w smaku.niedziela, 26 kwietnia 2015, komputer79

Polecane wpisy

Komentarze
2015/04/26 15:22:17
koleny cwaniak gdzies na swiecie postanowil duzo zarobic.Przez chwile byly tym zalane wszystkie sklepy w Europie,ale juz sie skonczylo.Jak zwykly z opoznieniem dotarlo to do Polski.Niestety,sa po prostu niesmaczne i nie maja szans na rynku.Zawsze to samo: jesli cos jest dobre,to jest na calym swiecie.Jesli nie,to tylko na rynkach lokalnych.I tyle.