Blog > Komentarze do wpisu

Sposoby na oszczędzanie - zacznij z RORem

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latach używaliśmy bardzo często. Albowiem zarówno w końcu zdaliśmy sobie sprawę z tego, że należałoby mieć odroczoną pewną sumę, nie tylko na tak tytułowaną "czarną godzinę". Nie ulega najmniejszej wątpliwości znaczna część z nas posiada przynajmniej jedno konto bankowe a także konto oszczędne.

Jak wynika z wielu sondaży, to jak najbardziej konta oszczędnościowe są miejscami na których lokujemy ewentualne nadwyżki monetarne - zwyczajowo jednak nie ma tego nadto dużo. Nie ma też co ukrywać: to wystrzałowy sposób, o ile chcemy odroczyć pieniądze na chwilę a odtąd bez jakichkolwiek konsekwencji sięgnąć po nie w momencie potrzeby. Konta oszczędne są z reguły nisko oprocentowane, nie będą w takim przypadku nadawały się wtenczas, kiedy masz na myśli o cyklicznym odkładaniu środków co miesiąc.

Zacznij oszczędzać dzięki ROR

Pod warunkiem, że chcesz zainicjować cykliczne oszczędzanie, należałoby pomieścić pieniądze na lokacie. Nie musi ich być wiele - chodzi tutaj o to, byś przez dwa bądź trzy miesiące, w stosunku do długości ciągnięcia się lokaty, przyzwyczaił się na domiar tego, że pieniądze, które odłożyłeś są przez pewien czas nieosiągalne i nie możesz nimi bez ograniczeń manipulować.

Poniekąd oszczędzanie długoterminowe trzeba w jakimś momencie rozpocząć, choćby nawet oszczędzanie będziesz zapoczątkowywać od przysłowiowego zera lub od nadzwyczaj małej sumy. Wytrwaj wyłącznie w postanowieniu i każdego miesiąca przełączaj, choćby na rachunek oszczędnościowy małą kwotę.

Nie odczujesz tego szczegółu w codziennym funkcjonowaniu, a po niewielu miesiącach będziesz mile zaszokowany spostrzegając, iż bez obszerniejszych poświęceń udało Ci się coś odroczyć.

sobota, 10 stycznia 2015, komputer79

Polecane wpisy