Blog > Komentarze do wpisu

Czym są obligacje bankowe - np. Getin Noble

Obligacje Korporacyjne to dodatkowy rodzaj papierów kosztownych, które są emitowane poprzez spółki oraz wszystkie podmioty aktywności gospodarczej. Emitując obligacje, ich emitent zobowiązuje się do ich wykupienia od klientów, za ich pierwotną cenę razem z specjalnymi procentami.

Do momentu okupienie obligacji nie nadejdzie, emitent jest trasatem jej kontrahentów. Niewątpliwie procenty to wyłącznie jakiś z rodzai świadczenia, równie dobrze mogą to być udziały w dochodach danego banku. Interesującą ofertą są obligacje banków.

Co to są obligacje bankowe

Poprzez swoją wielomiesięczną frekwencję na rynku a także stałą sytuację płatniczą, banki są wiarygodnymi emitentami. Z tego powodu, więcej i więcej ludzi w tym państwie, zamierza na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są rzecz jasna banki. Utrzymuje się jedynie pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Przyszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - Jeżeli pozyskujemy obligację jawnie od emitenta, przy udziale agenta emisji (np.. lokalu maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - Innym sposobem kupna obligacji jest wdrożenie systemu Catalyst.

Catalyst jest systemem, który dokonuje autoryzacji czy też obrotu wszelkimi dłużnymi zasobami pieniężnymi. Przez swoje funkcjonowanie czy też możliwości, ustrój Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji.

Wybór rzeczowego rynku zależy od użytkownicy, pamiętajmy jednak, iż systemy takie jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy obliczaniu. Dlatego też, z reguły nabycia obligacji, polecamy dokonywanie zakupu na rynku pierwotnym.

sobota, 10 stycznia 2015, komputer79

Polecane wpisy