Blog > Komentarze do wpisu

Czym kierować się przy wyborze obligacji korporacyjnych?

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. Skutkiem tego, ewentualny konsument winien nawiązać znajomość z potencjalnym ryzykiem kupna danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają przykładowe z urządzeń, które pomaga nam ocenić ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych.

Co to jest Catalyst

Jest to zestawienie różnych ofert obligacyjnych wraz z ich wyznaczanym niebezpieczeństwem. Takie zestawienie jest sporządzane przez wytrawnych analityków, którzy szacują ryzyko rzeczowej inwestycji. Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: kondycja monetarna emitenta a także potencjalne możliwości rozwoju danej firmy. Dlatego też, kategorycznie promujemy poznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru cennego.

Przykładowym z serwisów, który oferuje tego gatunku skompilowania jest modny rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy odszukać zarówno instrukcję prawidłowego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najpopularniejszych emitentów. Zaiste, wszelkie ratingi są aktualizowane na gorąco. Jest to jedno z całego szeregu udogodnień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji nasyca się co chwila ogromniejszą popularnością.

Przy weryfikacji konkretnej ofert inwestycyjnej należy uwzględnić jej dostępność. W wypadku obligacji korporacyjnych, sporą dostępnością znamionują się obligacje Getin Banku. Swoją drogą, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym układzie Catalyst, dzięki w jakim celu możemy precyzyjnie przewertować całą propozycję danych obligacji.

sobota, 10 stycznia 2015, komputer79

Polecane wpisy