Blog > Komentarze do wpisu

Bezpieczeństwo oszczędzania zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny

W tych czasach zewsząd napadają nas reklamy banków i innych korporacji, proponujących różnorakie instrumenty pomnażania naszych pieniędzy. Kuszą nas znane postaci, stosowane w reklamach odcienie, wciągające intonacje czy nośne motta. Jednakże zdawać sobie sprawę należy, iż uwagę są ideą, nad którą pożądane byłoby zastanowić się dłuższą chwilę, ponieważ niedbale przedsięwzięta wola może nas boleśnie "uderzyć po kieszeni".

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom przy wyborze słusznego banku i instrumentu szczędzenia (np. oszczędzanie na lokatach) warto poszukać mniej albo z większym natężeniem kompetentnej pomocy. Na rynku działa sporo firm zajmujących się doradztwem finansowym. Ich pracownicy kompetentnie porównają wszelakie osiągalne propozycje i odpowiednio z możliwościami czy też preferencjami petenta, przedstawią wszelkie za i przeciw rzeczowych wyborów. Jeśli jednakże nie chcemy wydawać pieniędzy na doradców, owocny będzie ranking lokat.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny daje bezpieczeństwo

Dużo takowych wyszukać można w Necie. Zważają one spore kryteria wyceny lokat. Między poszczególnymi szykami znajduję się różności, jednakże siłą rzeczy najlepsze lokaty bankowe występują u szczytu każdego z nich. Opcjonalnie ich sytuacje mogą się różnić o jedną bądź dwie, zależnie od kryterium górującego w danym szyku. Rankingi uwzględniają różne typy lokat, czyli lokaty o stałym oprocentowaniu, lecz również lokaty o zmiennym oprocentowaniu.

Sporo serwisów, które zamieszczają szyki lokat, na swoich stronach zamieszcza także kalkulatory, dzięki którym możemy obliczyć zysk z lokat, w porównaniu do rodzaju wybranej lokaty i jej długości.

sobota, 10 stycznia 2015, komputer79

Polecane wpisy

Komentarze
2015/03/23 15:40:51
Wydaje mi się, że w tym momencie jedynym sensowną metodą oszczędzania jest kupno kruszcu. Trzymanie pieniędzy na lokatach, czy w bankach jest w dzisiejszych czasach słabym pomysłem (vide Cypr). Złoto i srebro zawsze będą miały swoją wartość - pieniądz ciągle ją traci.